הסכם חדש של המועצה המתאמת מול מנורה מבטחים - 25.4.21

28 אפריל, 2021

שלום לכולם/ן,

המועצה המתאמת של ארגוני הסגל האקדמי ניהלה מו״מ עם חברת מנורה מבטחים שהוביל להסכם משופר מבחינת התנאים שהם מציעים לנו. במסגרת זו הופחתו דמי הניהול לקרנות הפנסיה, כמו גם לקרנות השתלמות, ונוספה הצעה לדמי ניהול מופחתים בקופות גמל להשקעה. ראו פירוט בברושור המצורף. הם התחייבו שלא להעלות את דמי הניהול האלה, ללא הגבלת זמן, וכן לתת את אותם תנאים גם לבני משפחה מדרגה ראשונה. בנוסף ניתנו גם התחייבויות שונות לשיפור השירות (כולל הקצאת כוח אדם ייעודי לטיפול בלקוחות שהם חברי הסגל האקדמי). 

אם אתם מבוטחים בקרן הפנסיה של מנורה מבטחים, או בעלי קרן השתלמות שם, עליכם לפנות אליהם בהתאם לפרטי ההתקשרות בברושור כדי לבקש להחיל את התנאים החדשים. זה חשוב מאד! החסכון בדמי ניהול מצטבר לסכומים גדולים לאורך השנים וחבל שלא להנות ממנו, זה דורש רק שיחת טלפון. שימו לב למורכבות מסוימת לגבי קרן הפנסיה: ישנן שלוש חלופות של דמי ניהול שצריך לבחור ביניהן. במרבית המקרים, הראשונה היא כדאית יותר למי שהחסכון שלו בקרן עדיין לא הגיע ל-400,000 ש״ח, השניה עדיפה למי שהחסכון שלו הוא בן 400,000 ל-700,000 ש״ח, והאחרונה היא מועדפת למי שהחסכון שלו בקופה כבר עבר 700,000 ש״ח. צריך לעיין בדו״ח של קרן הפנסיה (או לשאול את נציג הקרן מה היתרה) כדי לדעת מה עדיף לכם, ואם זו אחת משתי החלופות הראשונות, אז צריך לזכור לעבור בהמשך בין החלופות. הקרן לא תעשה זאת באופן אוטומטי.

למי שאינם מבוטחים במנורה מבטחים אלא בקרן פנסיה אחרת, כדאי לנצל את ההזדמנות כדי לשפר את דמי הניהול שלכם באותה קרן — כלומר לבקש מהם להשוות את התנאים המשופרים שמציעה כעת מנורה מבטחים לחברי הסגל. באופן כללי, דמי הניהול ירדו בשנים האחרונות, אבל כדי להנות ממצב השוק החדש צריך לפעול פרטנית. אם אתם שוקלים לעבור למנורה מבטחים, שימו לב שצריך להביא בחשבון, לצד השוואה של דמי הניהול, גם השוואה של התשואות. ניתן לעשות זאת במערכת פנסיה נט של משרד האוצר, או מערכת גמל נט עבור קרנות השתלמות וקופות גמל. ארגון הסגל אינו ממליץ על מנורה מבטחים דווקא או על כל קרן אחרת, אלא רק מעביר מידע על ההטבות שהושגו על-ידי המועצה המתאמת. ייתכן שבהמשך יושגו הסכמים גם עם חברות נוספות.

בהזדמנות זו אני מזכיר שהארגון מעמיד לרשות חברי/ות הסגל המעוניינים/ות בכך יועץ פנסיוני, אפשר לתאם פגישה איתו באמצעות יהודית (02-6584674, segel@mail.huji.ac.il).

בברכה,

גיא